Oranžová učebna

Nadace ČEZ vyhlásila grantové řízení Oranžová učebna, v rámci kterého podpoří vznik nových nebo modernizaci stávajících odborných školních učeben a laboratoří. Cílem grantu je zkvalitňovat výuku fyziky a s ní souvisejících odborných předmětů na různých typech škol ve všech regionech ČR. Žáci i pedagogové se tak například dočkají nových výukových simulátorů a speciální výpočetní techniky. V rámci projektu mohou být hrazeny také náklady na stavební úpravy související s instalací zařízení.

Naše škola se do grantového řízení přidala s projektem „Zapojení moderních digitálních technologií do výuky fyziky-chemie“, i když první žádost nebyla úspěšná. Ve druhé šanci ovšem svitla naděje, a tak jsme neváhali a okamžitě jsme zareagovali na další výzvu, ve které jsme potřebovali i pomoc okolí. Úkolem bylo natočil minutové video výuky snů. Přemýšleli jsme, jak asi HODINU SNŮ FYZIKY budeme realizovat. Hlavními aktéry byli pod vedením p. uč. Jáchimové žáci 8. ročníku, jejichž převážná část navštěvuje Mediální kroužek (vedoucí p. uč. Jablunka). A tam právě začala příprava našeho videa, které jsme za odborné pomoci pana kameramana Křepelky z Morkovic úspěšně vytvořili. Archimedův zákon v praxi – i tak by se dalo celé dílo pojmenovat. Vše bylo řečeno vtipnou písní s textem žákyně Denisy Zaoralové. O tom, jak se nám to povedlo, se můžete přesvědčit na serveru YOUTUBE, hlasování probíhalo na podzim 2011 na http://ucebny.cezregionum.cz.

Naše video obdrželo 424 platných hlasů. To sice na vítězství v kategorii hlasování veřejnosti nestačilo, ale po hlasování poroty, kterou naše video zaujalo, jsme mezi dalšími 7 školami, které získaly ORANŽOVOU UČEBNU!!! Naše úsilí se tedy vyplatilo a mohli jsme se radovat z vítězství. Naše škola jako jediná ve Zlínském kraji a jediná základní škola Severomoravského regionu získala příspěvek Nadace ČEZ ve výši necelých 200.000,- Kč! K této částce jsme ještě přispěli z vlastních zdrojů a kromě celkové rekonstrukce prostor, nových pracovních stolů a interaktivní tabule Smart s příslušenstvím máme k dispozici také sadu nejnovějších měřicích přístrojů PASCO!

REPORTÁŽ ZE SLAVNOSTNÍHO OTEVŘENÍ UČEBNY NAJDETE ZDE

ČLÁNEK – KROMĚŘÍŽSKÝ DENÍK – ZDE