YPEF 2024

V prostorách pobočky Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem v Kroměříži dne 1. března 2024 proběhlo místní kolo mezinárodní soutěže YPEF, což v překladu znamená Mladí lidé v evropských lesích (Young People in European Forests).

Cílem této soutěže je dostat do podvědomí mládeže význam lesů a zdůraznit význam lesnictví v současné době. Z naší školy se zúčastnily dva tříčlenné týmy ve složení Jakub Holík, Jiří Obdržálek, Vojtěch Ryšánek a Věra Josefína Machálková, Kateřina Machová, Johana Ryšánková.

Soutěž byla složená ze tří částí. Nejdříve žáci odpovídali na 20 testových otázek, poté poznávali přírodniny, a nakonec byl pro ně připraven týmový praktický úkol na čas – sestavení Da Vinciho mostu.

A jak to všechno dopadlo? Tým děvčat se umístil na krásném 5. místě a tým chlapců obsadil 1. místo, a tím si zajistil postup do regionálního kola konaného na Střední lesnické škole Hranice. Žákům patří velké poděkování za přípravu na soutěž a vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Kamila Obdržálková