Vítězné práce literární soutěže

Pro inspiraci ostatním uvádíme vítězné práce letošní školní literární soutěže, která proběhla v rámci Měsíce umění.

Mladší kategorie – autor T. Krist, V. třída

Chtěl bych…

Mým největším přáním od dětství je mít papouška. Nejvíce se mi líbí Ara, který mě zaujal svou barevností. Žije v Austrálii, Střední a Severní Americe. Kdyby se mi přání splnilo, dal bych mu jméno Standa. Koupil bych mu velkou klec a dal bych si ho do svého pokoje. Do klece bych mu dal zrcátko, nádobku na vodu a krmítko na potravu. Pořídil bych mu kamaráda, atrapu papouška. Snažil bych se na něj mluvit, aby se naučil některá lidská slova. Občas bych ho pustil z klece prolétnout se. Poprosil bych taťku, aby na dvoře postavil voliéru, kde by papoušek bydlel přes teplé období. Mít papouška bude i nadále mým tajným přáním. Jsem si vědom, že papoušek Ara stojí mnoho peněz, tak snad mi ho rodiče někdy koupí.

Starší kategorie – autorka Veronika Králíková, IX. třída

Čekám, že zazvoní telefon….

Je březen, měsíc před přijímačkami a jsem z toho ve stresu. Zkouška nanečisto mi nijak zvlášť nepomohla, protože jsem tam moc dobře nedopadla. Dny 22. a 23. dubna, dny, které pro mě budou naprostým stresem a překvapením. Pořád si kladu otázky: „Vezmou mě někam? Co když se nedostanu na ani jednu z vybraných škol?“. Na tyto otázky si zatím sama nedokážu odpovědět. Nezbývá, než doufat a pořádně se připravit. Můj sen je dostat se na školu do Zlína. Čekám, že zazvoní telefon a někdo mi poví, že jsem přijata a žádné testy psát už nemusím. Ale to je pouze můj sen! Na vše mám ještě docela dost času, tak je asi zbytečné se kvůli tomu trápit. Nějak bylo, nějak bude!

ARCHIV PROJEKTY