Veletrh práce a vzdělávání

Veletrh práce a vzdělávání

Dne 12.11.2019 se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze do firem TOSHULIN a.s. a MODIKOV s.r.o. a dále Veletrhu práce a vzdělání v rámci pracovních činností. Nejdříve si prohlédli podnik TOSHULIN a.s., který je výrobcem technologicky vyspělých multifunkčních CNC obráběcích strojů a soustruhů se svislou osou pro obrábění středních a velkorozměrových dílců. Dále jsme navštívili podnik MODIKOV s.r.o. Společnost MODIKOV, s. r. o. byla založena roku 1998. Hlavní výrobní program je kovoobrábění a aktivity s tím související. Již více jak dvacet let nabízí širokou škálu služeb s rozdílnými druhy aktivit, jako je výroba těžkých obráběcích strojů, automobilový, balicí či obranný průmysl. Zaměstnanec firmy nás provedl přes kanceláře až do dílen, kde měli možnost žáci zhlédnout výrobu v plném provozu. Po prohlídce následoval přesun autobusy zpět do Kroměříže, kterou zajistila Okresní hospodářská komora. V Domě kultury v Kroměříži, kde probíhal Veletrh práce a vzdělání, jsme čerpali inspiraci k volbě povolání. Žáci dostali rozchod s tím, že si vyhledají stánek SŠ, na kterou se chtějí hlásit a poté zjistí vše potřebné o oborech dané školy. Odjížděli z exkurze s tím, že už pomalu vědí, na kterou střední školu si podají přihlášky a kam se budou ubírat jejich kroky.
Mgr. Kamila Obdržálková

 

AKCE,PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE