Ukliďme obec Zborovice

Ukliďme obec Zborovice

Dne 1.10.2021 se žáci naší školy zúčastnili akce Ukliďme Česko, kdy se zaměřili na obec Zborovice. Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, jež probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Celou akci organizovali žáci 9. třídy, kteří rozdělili třídám k úklidu jednotlivé části obce. Uklízelo se na školní zahradě, před školou, ulice Sokolská, hřiště, park, nádraží, potok a ulice Lesní. Celé akce účastnilo 80 žáků a nasbírali celkem 300 kg odpadu. Nejlepším sběračem se stala 8. třída, která nasbírala celkem 142 kg odpadu. Kuriózním nálezem se pochlubila 5. třída, která našla mikrovlnou troubu. Likvidace odpadu se ujala obec Zborovice. Od obce jsme dostali pytle, jednorázové rukavice a před školu nám zastupitelé vyjednali přistavení traktorové vlečky. Za tuto pomoc jim patří velký dík. Celá akce se vydařila. Doufáme, že si všichni vezmou k srdci radu, že odpad v žádném případě nepatří do přírody, ale na místa přímo určená k ukládání odpadu. Přírodě musíme pomáhat a ne si ji ničit.

 

Mgr. Kamila Obdržálková

 

AKCE,PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE