Tutanchamon

Tutanchamon – jeho hrobka a poklady

V květnu 2022 měli žáci 2.stupně naší školy možnost prohlédnout si centrum Brna s historickým výkladem a možnost navštívit výstavu Tutanchamon – jeho hrobka a poklady.

V pátek dne 13.května jsme zájezdním autobusem zamířili k Brnu. Čekala nás procházka v centru a seznámení se s historií názvu této moravské metropole, seznámení se s historickými stavbami kolem náměstí Svobody, s historií tohoto náměstí a s proměnou názvů tohoto centra života Brňanů. Děti byly seznámeny s dominantami města – katedrálou sv. Petra a Pavla, hradem Špilberkem.

Na objednaný čas jsme pak zavítali na Výstaviště Brno, kde se v pavilonu C nachází jedinečná egyptologická výstava zabývající se tajemstvím Tutanchamonovy hrobky. A tak jsme se společně vydali za tajemstvím objevu, na cestu za faraonem Tutanchamonem a objevovali vše tak, jak tomu bylo v roce 1922, kdy k úžasnému nálezu došlo. Na ploše větší než 2000 metrů čtverečných na nás čekalo více než 1000 exponátů, grafik a videí, k dispozici byl rovněž zvukový průvodce výstavou.

Exkurze se setkala s kladným ohlasem a za organizátory se těšíme na další takto prožitý čas s našimi dětmi.

Mgr. V. Ryšánková