Společenský život hmyzu

Společenský život hmyzu

V rámci Badatelského klubu, který probíhá na naší škole od října každou středu odpoledne, jsme se vypravili do Muzea Kroměřížska na velmi zajímavou výstavu o životě společenského hmyzu. Výstavou nás provázela lektorka, která nás poutavým vyprávěním přenesla do světa společenského hmyzu, jako jsou mravenci, včely, čmeláci a švábi. Mohli jsme si prohlédnout model mraveniště a termitiště ve skutečné velikosti a shlédli jsme potřeby pro včelaře. Výstavu doplnili insektária se živým hmyzem, v nichž jsme mohli pozorovat chování strašilky ďábelské, objevenou teprve v roce 2004 v Peru nebo švába velkokřídlého. Třešničkou na dortu byla dílnička, kde jsme si vyrobili svíčku. Nezapomněli jsme se vyfotit v zábavných kostýmech hmyzu. Na chvíli se z nás staly včelky a čmeláci. Akce byla velmi vydařená.
Mgr.Kamila Obdržálková

 

AKCE,PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE