Sovičky

V hodinách praktických činností se žáci VIII. třídy učí i základům šití. A jelikož máme ve škole zakoupené nové šicí stroje, tak proč toho nevyužít? Oslovili jsme proto paní Danu Dřímalovou, která se s námi již dříve o své dlouholeté zkušenosti s šitím při realizaci projektových dnů ve škole podělila, aby nám pomohla zrealizovat pro žáky zajímavé dopoledne. Ve spolupráci s paní učitelkou Obdržálkovou připravily pro žáky celý program projektového dne.

Ve středu dne 1.2.2023 paní Dřímalová nejdříve žáky seznámila s prací na šicím stroji, osvětlila jim vlastnosti různých materiálů, popsala části šicího stroje a postup práce. Nechyběly samozřejmě i dobré rady, jak se strojem pracovat a jak dodržovat bezpečnost práce. Následně si žáci vyzkoušeli vyrobit sovičky, které jsou i ve znaku naší školy-takže se pustili do stříhání, sešívání a šití …

Díky pomoci paní Dřímalové jim šla práce pěkně od ruky. Výsledky jejich snažení jsme vystavili na chodbě v prvním patře naší školy, aby je mohli zhlédnout i ostatní.  Sovičky byly vskutku nádherné.

Mgr. Kamila Obdržálková