Školní kolo v recitační soutěži

Školní kolo v recitační soutěži

„Poezie vytváří druhou přírodu, přírodu lidského srdce a lidských smyslů.“

-Josef Hora

V pátek dne 24.2.2023 proběhlo školní kolo v recitační soutěži na prvním i druhém stupni. Recitátoři, kteří se umístili na medailových místech v třídních kolech, soutěžili tentokrát s vybranou básní před větším publikem složeným z několika tříd i před početnější porotou.

Na prvním stupni se soutěžilo ve třech kategoriích. Z dětí na prvním stupni, které předvedly své recitační schopnosti a cit pro poezii, zvítězila v kategorii I. třída Lucie Vrbecká, v další kategorii, II. a III. třída, 1. místo získala Elena Machourková a v kategorii nejstarších dětí na 1.stupni, kategorie IV. a V. třída, se umístila na 1. místě Vanesa Drábková.

Na druhém stupni se soutěžilo ve dvou kategoriích. V kategorii VI. a VII. třída obsadila 1. místo Natálie Konečná a v kategorii VIII. a XI. třída zvítězil na 1. místě Vojtěch Ryšánek. Cenu diváků druhého stupně získal Adam Štolfa.

Poroty hodnotily vhodnost výběru textu, dodržení správnosti textu a celkový dojem – umělecké uchopení textu, hlasový výkon, správnou výslovnost a tempo projevu.

Zazněly verše Jana Vodňanského, Jiřího Dědečka, Františka Nechvátala, Emanuela Frynty, Jiřího Žáčka, Roberta L. Stevensona, F.L.Čelakovského, Františka Hrubína, Jaroslava Seiferta a ukázka z prózy Hunger games Susan Collinsové.

Oceňujeme odvahu a snahu všech soutěžících a vítězům blahopřejeme.

Mgr. Václava Ryšánková

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE