Školní akademie

Školní akademie patří k tradičním akcím naší školy. Po covidové pauze se nám opět podařilo zaplnit sál v místní sokolovně a dlouhá příprava, která předcházela, se zúročila dne 15. května 2024 krásným vystoupením.

Žáci předvedli různorodá vystoupení plná energie a talentu. Představili se v roli zpěváků, autorů vystoupení, herců, hudebníků, recitátorů a moderátorů od těch nejmladších až po ty nejstarší.

V prvním vystoupení zazářili šesťáci jako Pidilidi. Prvňáčci v písničce a žáci třetí třídy v pásmu básniček připravili maminkám překvapení k jejich svátku slaveném 12.května. Druháčci nás pozvali do Afriky a prokázali znalost angličtiny v krátkých básničkách. Čtvrťáci nás naladili na taneční vlnu ukázkou moderních tanců a nadšenci němčiny roztleskali sál písničkou Včelka Mája. Na závěr akademie jsme se mohli přenést do pohádky Červená Karkulka v podání žáků 8.třídy. Nechyběla samozřejmě recitace žákyň druhého stupně a chvilka s hrou na hudební nástroje.

Jednotlivá vystoupení se setkala s velikým ohlasem publika. Děkujeme, že jste přišli své děti podpořit a věříme, že jste si spolu s námi odpoledne užili. A my se již nyní těšíme na další společné setkání s vámi.

Mgr. Václava Ryšánková