Regionální kolo YPEF 2024

Regionální kolo YPEF 2024

V březnu se tým žáků z IX. třídy ve složení Jakub Holík, Jiří Obdržálek a Vojtěch Ryšánek zúčastnili místního kola soutěže YPEF v prostorách ÚHÚL v Kroměříži. Suverénně vyhráli a tím si zajistili postup do regionálního kola na Střední lesnické škole v Hranicích na Moravě. Toto kolo proběhlo ve čtvrtek 25. 4. 2024 v krásných prostorách střední školy, kde nás uvítali studenti ve stylovém oblečení. O úvod se postarali trubači – hrou na lesní rohy zahájili soutěž. Náš tým soutěžil v mladší kategorii v konkurenci jedenácti nejlepších týmů z Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje. Zjišťovaly se znalosti v testu, v poznávání přírodnin a praktickém úkolu, který rozhodoval o pořadí v případě shodnosti bodů na 1. místě. Praktický úkol spočíval ve správnosti měření stromu.

A jak to všechno dopadlo? Náš tým si odvezl krásné osmé místo. Ale přesto máme i jedno prvenství. Klukům se podařilo nejpřesněji změřit výšku stromu v praktickém úkolu, ten měřil 14,5 m a kluci naměřili 14,4 m. Takový odhad se nepodařil ani studentům místní střední školy, kteří soutěžili ve starší kategorii. Klukům patří velké poděkování za reprezentaci školy a LESU ZDAR!

Mgr. Kamila Obdržálková

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE