Přebor ZŠ Zborovice v šachu 1. stupeň 2024

Přebor ZŠ Zborovice v šachu 1. stupeň 2024

17. června 2024 se hrál na Základní škole ve Zborovicích šachový turnaj. Turnaje se zúčastnilo 7 chlapců a 4 děvčata 1. stupně. Chlapci hráli systémem „každý s každým“ a očekávaným vítězem se stal Ondřej Štěpánek, který vyhrál všechny partie. Na 2. místě se umístil Mikuláš Čevela, který prohrál partii pouze s vítězem turnaje. 3. místo obsadil a bronzovou medaili získal Jakub Novotný, který uhrál 3,5 bodu ze sedmi partií.

Čtyři děvčata hrála samostatný turnaj dvoukolově a vítězkou se stala podle předpokladů Nina Slavíková, která vyhrála všech 6 partií a zaslouženě brala zlatou medaili. Na 2. místě skončila Vanesa Krejčířová, která uhrála 4 body a na pomyslných stupních vítězů ještě stála Jana Chytilová, která v turnaji uhrála 2 body.

Chlapci a děvčata, kteří se umístili na 1. – 3. místě, byli odměněni medailemi a diplomy, všichni účastníci turnaje pak dostali sladkou odměnu a věcnou cenu. Poděkování patří ředitelce ZŠ Zborovice, která turnaj po stránce organizační velmi dobře připravila. Velmi aktivně při vlastním turnaji pomáhala rozhodčímu paní asistentka Mohauptová, která šachovou hru velmi dobře ovládá. Výsledky turnaje naznačily, že i v příští sezóně může škola postavit na Okresní kolo Přeboru škol v šachu dobrý šachový tým.

Jan Štefek

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE