Podzim v družině

Naše podzimní družinové dobrodružství začalo už 2. září. Prvňáčci pomalu zjišťovali, co všechno je čeká, zatímco starší žáci už objevovali, co se v družinách přes prázdniny změnilo.

Podzimní čas jsme prožili kreativně, ale i v pohybu. Umožňovalo to teplé počasí, takže děti mohly trávit spoustu času pohybovými aktivitami venku, nejčastěji na hřišti a pískovišti. Radost ze sluníčka máme úplně všichni, a tak si jej ještě budeme určitě užívat, než nás zažene pošmourno a šero zimních měsíců.

A samozřejmě se využívalo přírodních materiálů, kterých je na podzim opravdu velké množství ke tvoření všeho druhu. Zabývali jsme se zdobením postav pestrobarevným listím, výrobou skřítků podzimníčků, rovněž výrobou zvířátek z kaštanů a malovaných kaštánků. Výrobky a obrázky nám zdobí chodby školy a nesou se v duchu podzimních barev, státních svátků, halloweenských příšer…

Kreslíme a vyrábíme v družině každý den, starší žáci si nyní každé pondělí užívají jednoduché pokusy s věcmi, které máme všichni doma v kuchyni.

S blížícím se halloweenským svátkem jsme se také pustili do dlabání dýní. Letos si děti mohly vyrobit každý svoji vlastní dýni podle své fantazie. Dýně si děti odnesly domů. Jen dvě největší nám hlídají přes prázdniny školu.

Milena Hebnarová, vychovatelka ŠD

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE