Perníčková pohoda ve škole

Perníčková pohoda ve škole

V úterý dne 21.11.2023 se v prostorách školní jídelny ZŠ Zborovice uskutečnil již druhý ročník akce s názvem PERNÍČKOVÁ POHODA. Akci pořádal tak jako v minulém roce spolek KLAPKA, z.s.  ve spolupráci ze ZŠ Zborovice. Jsem ráda, že oblíbenost této akce stoupá. V letošním roce se zúčastnilo již na padesát účastníků. Věkové zastoupení účastníků bylo napříč generacemi – nejmladší účastnici byl rok a nejstaršímu účastníkovi 71 let. Přivítali jsme i bývalé žáky školy, kteří přišli zavzpomínat.

Perníčky určené ke zdobení napekli žáci školy v rámci hodin praktických činností ve spolupráci se zaměstnankyněmi školní jídelny. Paní kuchařky vyšlehaly bílkovou hmotu ke zdobení a po úvodních slovech předsedkyně spolku dostal každý účastník sáček se zdobící hmotou a mohl začít zdobit.

Pod rukama zúčastněných vznikala krásná a originální díla. K odpoledni provoněnému jedinečnou předvánoční atmosférou přispělo i drobné občerstvení, vánoční hudba a výzdoba. Věřím, že se podařilo účastníky vytrhnout z každodenního shonu a naladit se alespoň na chvilku na pohodu a klid. Ozdobené perníčky budou nabízené na vánočním jarmarku a výtěžek bude použit na podporu žáků ZŠ Zborovice, na podporu naší školy.

Všem, kteří se na akci podíleli a zúčastnili se jí, bych chtěla poděkovat a cením si jejich podpory.

Renata Klenovská, předseda KLAPKA, z.s.

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE