Na kole dětem

Na kole dětem

Naši školu navštívil pan Josef Zimovčák – jezdec na historickém kole, držitel několika titulů mistra světa, držitel světových rekordů, účastník cyklistických závodů jako jsou Tour de France, Giro d´Italia, la Vuelta Espana, ale především zakladatel Cyklotour Na kole dětem.
V hodinovém zábavném a poučném programu žáky zaujal vyprávěním, fotografiemi i záznamy z jeho závodů i z dobrodružných cest na vysokém kole po celém světě. Citlivým způsobem žáky upozornil, že zdraví není úplná samozřejmost. Jsou i děti méně šťastné, které mají mnohem větší starosti, než jsou jen známky, a těm je potřeba pomoci.
Během programu také několik dětí oblékl do dresů a pasoval je za své pomocníky. Jeden šťastlivec z řad dětí a druhý z řad pedagogů si mohl jízdu na historickém kole vyzkoušet. Všichni žáci i pedagogové si přednášku báječně užili. Účastí na této přednášce žáci přispěli na konto veřejné sbírky Na kole dětem.
Naše škola se stala partnerskou školou projektu a držitelem certifikátu Partner nadace.

Autor článku: Mgr. Iva Badanková

 

Projekt Na kole dětem pořádá letos již 10. ročník.

 Každý z nás se může zapojit…

 

7. etapa: Ostrava – Kroměříž 133km – 7. června 2019

  • Bystřice pod Hostýnem – Bílavsko – Hlinsko pod Hostýnem – Jankovice – Dobrotice – Holešov – cyklostezka 5033 – Količín – cyklostezka 5033 – Pravčice – cyklostezka 5033 -Hulín – cyklostezka 5033 – Bílany – cyklostezka 5033 – Kroměříž  27 km
  • Kroměříž (příjezd cca 17:00) 

 

8. etapa: Kroměříž – Mikulčice 127km – 8 června 2019

  • Kroměříž – Koryčany – Kyjov – Veselí nad Moravou – Kněždub – Ratíškovice – Hodonín-Mikulčice
  • Start v Kroměříži: 7:45 hod
  • Kroměříž – Vážany – Jarohněvice – Šelešovice –  Zdounky – Těšánky – Roštín – Cetechovice – Střílky – Lískovec – Koryčany   (příjezd cca 9:15 – odjezd 9:45)  30 km       

 

AKCE,PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE