Lumíci v CO2 lize

Lumíci v CO2 lize

Jak souvisí tyto dva pojmy spolu? Je to velmi jednoduché. I v tomto školním roce se naše základní škola přihlásila do celoroční akce CO2 liga v rámci environmentální výchovy v 9. třídě. „Lumíci“ je název týmu pěti žákyň 9. třídy ve složení Aneta Klučková, Aneta Krejčířová, Elena Olšinová, Simona Pektorová a Julie Trnková, kterým není lhostejné životní prostředí. CO2 je soutěž, v níž nesoutěží školy mezi sebou, ale každý tým soutěží s časem, aby se mu včas podařilo omezit produkci skleníkových plynů a zabránilo se nebezpečnému oteplení planety. Program zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globálním klimatickém rozvratu, o změnách, které můžeme očekávat v České republice a o možnostech, jak se na ně připravit. Na školní rok jsou naplánované čtyři mise, v každé z nich týmy CO2 ligy dostanou úvodní informace a následně úkoly, které mají během jednoho kola splnit. Náš tým má za sebou 1. misi s názvem „Poznej svého protivníka“. I když panuje náročná doba, školy jsou zavřené a výuka probíhá distančně, tak to holky nevzdaly a vytvořily si svůj účet a online se domlouvaly na plnění úkolů. Tým vydal i noviny s názvem „Klimatické noviny“, kde najdete veškeré informace o klimatických změnách. Noviny máme k nahlédnutí ve škole.  A jak první mise dopadla? Velmi dobře. Máme nejvyšší hodnocení – Paříž +, což znamená, že se nám podařilo udržet pomocí úkolů oteplení planety pod 1,5°C. Čím více takových hodnocení získáme, tím máme větší šanci dostat se na závěrečnou konferenci do Senátu Parlamentu ČR, kde před ostatními týmy škol z ČR můžeme představit svou práci  a samozřejmě oslovit Vás, občany, abyste se i Vy připojili k ochraně životního prostředí a zabránili oteplování planety, neboť je potřeba vytvořit ty nejlepší podmínky pro život dalším generacím. Tak nám držte pěsti!

Mgr. Kamila Obdržálková

AKCE,PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE