KOVOZOO

Víte, kde se nachází jedinečná ZOO, která nemá v celé Evropě obdoby? Že ne? Tak čtěte dále.

Žáci 6. třídy měli možnost ji navštívit v rámci školního  výletu  dne 3. června 2022 ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Výlet jsme zahájili jízdou vlakem, který nás vyplivnul na nádraží. Odtud jsme se orientovali pomocí majáku Šrotík, který je dominantou KOVOZOO. Návštěvu areálu jsme započali jízdou vláčkem Steelinka. Steelinka nás zavezla do skutečného provozu společností zabývajících se recyklací odpadu. Poté následovala procházka celým venkovním areálem. Zvířata jsou sice vyrobena z kovového odpadu, ale vypadají jako živá. Cílem KOVOZOO je použít nepotřebný materiál a ukázat všem, že i staré materiály mohou být hezké a užitečné. Žáci měli možnost prohlédnout si dokonce i staré vraky aut, autobusu, zemědělských strojů a letounu L-610, který poprvé vzlétl v roce 1988 a byl zachráněn před sešrotováním. U kovového Stromu štěstí si každý něco přál a celý areál jsme měli jako na dlani díky procházce po vyhlídkových lávkách.

Exkurzi jsme zakončili výborným obědem v tamější jídelně, jež je vybavena dřevěným nábytkem Josefa Bučka ze Sudoměřic.

Tomu, kdo hledá nevšední zážitky, zajímavou návštěvu KOVOZOO vřele doporučujeme.

Mgr. Kamila Obdržálková