Jsme, jací jsme

Jsme, jací jsme

Ve dnech 16. – 17. 9. 2021 proběhl v naší VI. třídě kurz OSV. Cílem kurzu bylo upevnit vztahy ve třídě, vyjasnit si pravidla třídy, lépe poznat naši paní učitelku. V ranních hodinách prvního dne kurzu jsme si zašli vyzkoušet moštování jablek ze školní zahrady. Celým programem nás provázel p. Remeš a p. Žůrek, kteří nám objasnili princip a výrobu moštu. V průběhu exkurze jsme si vše prakticky vyzkoušeli. Největší zážitek byl při drcení jablek. Poté jsme mošt i ochutnali. Mošt byl zavařen a zalisován na pozdější konzumaci. Po návratu z exkurze jsme ve třídě hráli rozmanité hry – mravenčí pozdrav, dostihy. Na tabuli jsme si zapsali jména, jak chceme, abychom se oslovovali. Pak jsme si zahráli na reportéry. Každý měl vymyslet 5 otevřených otázek a následně hledat ve třídě odpovědi. Velký problém byl vymyslet těch 5 otázek. Další otázky směřovaly na naši paní učitelku, abychom ji lépe poznali. Měli jsme i výtvarnou výchovu. Obtiskli jsme si ruce na papír jako symbol přátelství. Rozloučili jsme se s rituálem rozsvícené svíčky, kdy jsme se svěřili, co se nám na kurzu líbilo či naopak, co se nepovedlo.

Druhý den kurzu začal sledem různých her na stmelení kolektivu. Udělali jsme si malý piknik, kdy každý něco přinesl z domu a při jídle jsme si sdělovali poznatky o nás samotných. Následovalo psaní vzkazů pro dobrou náladu. Na závěr pátečního dopoledne jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zahráli míčové hry. Kurz jsme ukončili radostným pozdravem.

A jak to dopadlo s heslem „Jsme, jací jsme?“ Každý z nás je jedinečný, proto musíme akceptovat, že každý z nás má jiné vlastnosti, zájmy a koníčky.                                       

  žáci VI. třídy                       

 

AKCE,PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE