Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků, který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 dne 26. září. Také žáci 7. ročníku se zúčastnili oslavy tohoto dne v rámci třídního projektu. Nejdříve všemu předcházela dlouhá příprava. Žáci si vybrali státy Evropy na základě toho, zda tuto zemi navštívili nebo je pro ně nějak zajímavá a tvořili stánky, ve nichž bylo možné najít veškeré informace o dané zemi – rozloha, hlavní město, prezident, jazyk, náboženství aj. Celý projekt byl realizován pro žáky 6. a 8. ročníku. No a dne 3.11.2022 vypukl den „D“. Sedmáci rozmístili 6 stánků po škole s informacemi o Francii, Španělsku, Řecku, Chorvatsku, Německu a Itálii. Měli nachystané i pohoštění pocházející z dané země. Takže jsme mohli ochutnat francouzské sýry, tzatziki, preclíky, slané koláče, štrukli, pizzu a další dobroty.

Žáci 6. a 8. ročníku byli rozděleni do skupin a jejich úkolem bylo navštívit jednotlivé státy a na základě indicií poznat, které státy navštívili. K tomu dostali pracovní list s mapou, kde si jednotlivé informace zapisovali. Třídní projekt byl zakončen prezentací žáků z Ukrajiny, kteří nám představili svou zemi jak v české jazyce, tak i v ukrajinštině. Nezapomněli přinést i místní specialitu k ochutnání.  A to nejlepší na konec. Celý druhý stupeň se zúčastnil přednášky cestovatele Tomáše Kubeše, jenž nás zvedl do Černobylu a poutavým vyprávěním nám popsal největší jadernou havárii všech dob. Navštívili jsme město Černobyl, černobylskou jadernou elektrárnu a město Pripjať. Tato přednáška byla skvělým zakončením úspěšného projektu sedmé třídy.

Mgr. Kamila Obdržálková

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE