Biologická olympiáda

Biologická olympiáda

Letos na konci ledna proběhlo v naší škole školní kolo biologické olympiády, kterou vyhlašuje MŠMT ČR s organizačním zajištěním Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Biologická olympiáda je soutěž ve znalostech přírodopisu a je organizována v různých věkových kategoriích a soutěžních kolech. Tématem 57. ročníku je „Bezlesí“- téma zaměřené na bezlesé prostředí naší republiky spolu s příklady typických rostlin tvořících toto prostředí, rovněž také s příklady živočichů, které zde najdeme. Součástí soutěže je nejen test, ale i poznávání přírodnin a praktické části s osvojením základních dovedností.

Do okresního kola, jež proběhne během měsíce března a dubna v Základní škole ve Zdounkách, postupují dva nejlepší řešitelé z obou kategorií. Do okresního kola v kategorii D (6. a 7. třída) postupuje Edita Klenovská a Laura Štěpánková, v kategorii C (8. a 9. třída) postupuje Johana Ryšánková a Vojtěch Ryšánek.  Takže držte našim žákům pěsti, ať se umístí na co nejvyšší příčce a postoupí do krajského kola.

Mgr. Kamila Obdržálková

AKCE, PROJEKTY

AKCE

 

PROJEKTY

 

ARCHIV AKCE