3. místo v Okresním přeboru škol v šachu

V pondělí 11.12.2023 se konal v Kroměříži Okresní přebor škol v šachu. Prostory pro tuto soutěž poskytla SOŠ veterinární.

V kategorii pro 1. Stupeň ZŠ se zúčastnilo 7 škol, převážně z Kroměříže.

Naši školu reprezentovali 3 žáci z 5. třídy (Ondřej Štěpánek, Timoteus Políček a František Hanák) a 1 žákyně z 1. třídy (Nina Slavíková). Celkově všichni odehráli 6 zápasů a získané body se jim sčítaly jako týmu.

Loni jsme nebyli obzvlášť úspěšní, o to více nás překvapil letošní výsledek. Obsadili jsme 3. místo a od 2. pozice nás dělil jediný půlbod.

Naši žáci zúročili svou přípravu v šachovém kroužku, který na Sokolovně vede každý čtvrtek zkušený trenér pan Mgr. Jan Štefek. Díky jeho systematickému vedení a ochotě věnovat se mladým šachistům i samotné přípravě našich žáků jsme se dočkali krásného výsledku. Žáci si odvezli bronzové medaile a diplom. Budou na tento svůj velký úspěch rádi vzpomínat.

Mgr. et Mgr. Alena Slavíková