3. mise: Rozhlédni se kolem sebe

Vážení občané,

opět se hlásíme z našeho online studia Co2 ligy. Rádi bychom Vám představili další pokračování misí, a to tentokrát 3. mise s názvem Rozhlédni se kolem sebe.

V této misi se tým Lumíci zabýval tématem velmi důležitým pro celou společnost – suchem. Holky opět vydaly v pořadí už třetí noviny, které si můžete přečíst. Spolu se spolužáky se podíleli na vytvoření pocitových map na téma Sucho a Přívalové deště. Společnými silami vytvořili žáci 9. třídy pocitové mapy oblastí, ve kterých se zaměřili za nejzranitelnější místa Zborovic a okolí.

Holky si vybraly školní zahradu a snažily se najít opatření, kterými by pomohly vyřešit problémy se suchem. Určitě by pomohl záchyt dešťové vody, vytvoření jezírka a výsadba dalších ovocných stromů i některých keřů, zprovoznění studny. Online formou se tým spojil s paní ředitelkou a paní zástupkyní, aby jim přednesl tato opatření. Vedení školy vyšlo týmu vstříc. V poslední misi, kterou máme před sebou, budeme tato opatření zpracovávat podrobněji.

A jak dopadlo hodnocení této 3. mise? Máme Paříž, což znamená, že se nám podařilo udržet oteplení planety na maximálně 2 °C. Určitě to nevzdáme a budeme pokračovat v poslední misi, abychom pomohli naší planetě.

Mgr. Kamila Obdržálková

ARCHIV PROJEKTY