Start nového školního roku v družině

Start nového školního roku v družině

Na začátku školního roku jsme ve školní družině přivítali nové tváře. Započala důležitá životní etapa pro naše prvňáčky. Ti si pořád ještě trochu na změny zvykají. Někteří se s nimi vypořádávají lépe, jiným nový režim dává docela zabrat. Nejprve se naši nováčci seznámili
s chodem družiny a ostatními dětmi. Prohlédli si vybavení, naučili se nové hry a tvořili se stavebnicemi. Postupně si osvojili režim v jídelně. Naučili se, jak se v jídelně chovat, získali obratnost zacházení s jídelním tácem.

Nicméně užít si trochu odpočinku po vyučování chtějí všechny děti. Každý si své volno využívá po svém. Někdo hraje stolní nebo karetní hry, jiný skládá puzzle, další si užívá konstrukční činnosti se stavebnicí. Oblíbená jsou sportovní „utkání“ ve stolním hokeji a tenisu.

Využíváme slunečného počasí k rekreaci na školním dvorku. Hrajeme fotbal, vybíjenou, badminton a spousty dalších dětských her. Nejraději využíváme prostory pískoviště.

Čas strávený v družině, ale není jen o hraní. Čeká nás tvorba výrobků a podzimní výzdoba družiny a chodeb školy. Soutěžíme a vzděláváme se.

Nejdůležitější pro děti na družině je to, že tu potkávají hodně kamarádů, které tak dlouho neviděli. Sice netušíme, co nám nový školní rok přinese, ale rádi bychom uskutečnili oblíbené akce. Věřme, že se máme na co těšit.

Marta Koplová, vychovatelka

DRUŽINA

INFORMACE

 

AKCE

 

FORMULÁŘE

 

ARCHIV