Školní družina v zimě…

Školní družina v zimě…

Hned v prvních lednových dnech jsme si hezky užili celodružinové Tříkrálové odpoledne. Svátkem Tří králů byla motivována veškerá naše činnost. Nejdříve jsme si společně vyslechli píseň „My, Tři králové, jdeme k vám“, seznámili jsme s příběhem, rovněž zhlédli pohádku k tématu. Nakonec děti vytvořily hezké obrázky, které jsme si vystavili.

Zimní čas v družině ale velmi rádi trávíme při hrách venku, nejčastěji využíváme školní dvůr a zahradu. A tak jsme i letos netrpělivě čekali, jestli nám aspoň trošku nasněží…. Dočkali jsme se! Letošní sněhová nadílka všem udělala radost. Využili jsme toho, že nám počasí přálo a sníh vydržel déle než v předcházejících letech. Děti si přinesly boby, zkoušely jejich jízdní vlastnosti, samozřejmě také svou výdrž. Nechybělo koulování, válení se ve sněhu, dělání andílků a jiné zimní radovánky

Pokud nám to počasí nedovolilo, uvnitř v družině jsme s dětmi četli, poslouchali pohádky, tvořili „neuvěřitelné“ stavby ze stavebnic, hráli deskové hry, zpracovávali různé materiály. Tentokrát jsme více využili vlnu. Děti si vybraly barvu vlny, která se jim nejvíc líbila. Nepotřebovaly jehlice, jen své šikovné ručičky. Vyzkoušely si uplést různobarevné šňůrky, ze kterých si vyrobily náramky. Po rozcvičce se šňůrkami jsme se pustili do náročnějšího tvoření, výsledek byl ohromující – vznikali pěkní chlupatí pejsci, chobotnice a masopustní kobyly. Děti si své výrobky s nadšením odnesly domů. Doufáme, že se líbily.

Školní družina se také zapojila do projektu Šablony ICT. Máme k dispozici tablety. Cílem této aktivity je podpora dětí v oblasti využívání informačních a komunikačních technologií. Používáním ICT technologií se u dětí rozvíjí kreativita, názornost, zvyšuje se motivace a děti se aktivně zapojují do procesu výuky získáváním informací a vědomostí. Pomocí tabletů děti vytvořily několik prezentací, doplňovaly pracovní listy, vyhledávaly obrázky a informace, hrály logické a vědomostní hry, doplňovaly tajenky, sledovaly videa a vyzkoušely si mnoho dalších jiných aktivit.

Marta Koplová

DRUŽINA

INFORMACE

 

AKCE

 

FORMULÁŘE

 

ARCHIV