Paní Zima

Máme zimní období a venku není po sněhu ani památky. Tak jsme se s dětmi z obou oddělení družin rozhodli, že si „zimu“ uděláme sami.

Přichystali jsme si kartony různých velikostí, temperové barvy, alobal, výkresy, štětce, krepové a barevné papíry, vatu a další materiál k vyrábění. Všichni si nejprve navrhli a promysleli si, jak bude naše paní Zima vypadat. Poté začala samotná realizace, děti s nadšením začaly vyřezávat tvary, obkreslovat ruce, stříhat, barvit části těla a ozdoby do modrobílé barvy. Ostatní pomáhali s vystřihováním, kreslením vloček různých velikostí a tvarů nebo s balením rampouchů do alobalu. Děti slepily tělo a ostatní části k sobě lepidlem na papír a tavnou pistolí. Pak začaly postupně přidávat vločky, rampouchy a vytvořily krajku z krepového papíru. Došlo i k tvorbě berly Mrazilky, která se nám také velmi povedla.

Při společné práci využili malí řemeslníci svoji bohatou fantazii a představivost, a tak vznikla úžasná zimní postava lidské velikosti. Paní Zima nám krášlí vstup v části školy, kterou využívá družina.  S nadšením očekáváme nadcházející roční období, abychom v podobném duchu vytvořili novou výzdobu.

Koplová Marta, vychovatelka ŠD

DRUŽINA