AKCE ROBOT

Koncem měsíce ledna proběhlo ve školní družině tvoření robotů. Nejdříve děti i vychovatelka postupně nashromáždily spoustu krabic a krabiček různých velikostí, ruliček, drátků, knoflíků, víček a další zajímavý materiál, který by se mohl hodit k vyrábění.

Vymýšleli jsme, jak bude robot vypadat a jak ho barevně polepíme a ozdobíme. Děti se, ať již ve skupinkách nebo jednotlivě, vrhly s nadšením do práce a podle své fantazie a šikovnosti vyrobily úžasné a originální roboty. Každý vypadá úplně jinak, některý má anténku ze stočeného drátku s bambulkou, jiný má raketový pohon a další tajnou komoru. Někteří si jednotlivé díly robota spojovali izolepou, jiní využili lepidlo na papír nebo tavnou pistoli.

Do připravené činnosti se s nadšením zapojily všechny děti a svoje výtvory si vystavily. Prožili jsme příjemné odpoledne ve školní družině.

Marta Koplová, vychovatelka ŠD

DRUŽINA