Žonglérská dílna

Koncem ledna jsme v naší školní družině přivítali pana Sadilu, který k nám přijel se svou „Žonglérskou dílnou“. Pan Sadila nejprve v tělocvičně dětem představil rozmanité žonglérské pomůcky. Předvedl nám je a vysvětlil, jak se nimi zachází a co se s nimi dá naučit.
Poté si všichni mohli tyto zajímavé pomůcky sami vyzkoušet. Děti se ujaly všeho, co bylo k dispozici a postupně zkoušely, co zvládnou a k čemu mají odvahu. Tělocvična se rázem změnila na cirkus.
Každý se báječně bavil, žonglovalo se tu s míčky, kužely, šátky, hůlkami i kruhy. Zkoušeli jsme roztáčet žonglérské talíře, děti trénovaly rovnováhu na balanční desce, skákacích tyčích a na pedalu. Velký úspěch sklidila různá šlapadla, jednokolky a minikolo. Zábava nebrala konce, a tak děti během krátké doby byly schopné roztočit na proutku talíře nebo aspoň ujet na jednokole krátkou vzdálenost. Program byl prokládán společnými hrami a hudebním doprovodem pana Sadily na píšťalu.
Všichni byli nadšeni a myslím, že si tuto dílnu náramně užili.

DRUŽINA

INFORMACE