Poklad Inků

Dne 20.2.2020 se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní výstavy Poklad Inků – největší zlatý poklad světa v Brně.
Seznámili se s dávnou civilizací Inků a jejich rituály, mohli se začíst do prastarých indiánských legend.
Na výstavě byly představeny stovky originálních exponátů, modely staveb jejich obydlí a rituálních míst, které dokládají bohatství a vyspělost předkolumbovské Ameriky.
Originální zlaté exponáty z jihoamerického kontinentu byly doplněny sbírkou předmětů z našich muzeí, a to z Národního muzea a Moravského zemského muzea.
Výstavu rovněž vhodně doplnila projekce dokumentů a interaktivní zóna. Na žáky rovněž čekal vědomostní kvíz o historii jihoamerického kontinentu.
Čas na výstavě nám rychle uběhl a škoda jen, že někteří žáci se této exkurze nemohli z důvodu nemoci zúčastnit.
Mgr. Václava Ryšánková