Naše výhra

Rádi bychom se s Vámi podělili o radost. Představte si, co se v letošním školním roce žákům 1., 2., 3. a 4. třídy s třídními učitelkami podařilo. Zúčastnili se soutěže Domestos pro školy a měli úspěch i mezi daleko většími školami, než je ta naše.
Soutěž probíhala od října do prosince. Žáci zjistili, že mytí rukou není úplná legrace. Vše se měli naučit díky hře na lovce bakterií. Při plnění zábavných a poučných úkolů si vytvářeli zdravé návyky.
Úkoly plnili všichni žáci společně ve svých třídách během hodin výtvarné výchovy, společenské výchovy a praktických činností. Vyráběli lovecké lístky, což byly průkazky Lovců bakterií. Po použití toalety si umyli ruce a na lístku si postupně vyškrtávali ulovené bakterie. Také si složili papírovou skládanku makrofága s velkými zuby, aby mohl kousat bakterie. Lovci bakterií zjistili, jak snadno a rychle dokáží bakterie šířit nákazu.
Každá aktivita byla zdokumentována a fotografie byly nahrány na web soutěže Domestosu.
Po splnění všech úkolů byla naše škola zařazena do slosování a vyhrála peníze na rekonstrukci toalet – 3. místo: 50 000,- Kč.
Mgr. Iva Badanková