Mineralogické putování

Do hodiny přírodopisu 9. ročníku přijal pozvání na naši školu teprve šestnáctiletý žák deváté třídy ZŠ Poličná, Patrik Pernický, který si připravil povídání o minerálech. Patrik je žák, který se o geologii zajímá již od páté třídy, navštěvuje mineralogická setkání i burzy, sám sbírá v přírodě minerály a již přednášel na ZŠ Bystřice pod Hostýnem a na Gymnáziu ve Valašském Meziříčí. Dokonce se nestydí vystoupit i před dospělým publikem. Je držitelem prvního místa v soutěži „Geologické kladívko“, kterou pořádá VŠB – Technická univerzita Ostrava. Patrik nás poutavým a velmi srozumitelným vyprávěním provedl světem minerálů a hornin. Svou prezentaci doplnit i o praktické ukázky ze své sbírky, která je opravdu pestrá. Žáci měli možnost vidět drahé kameny, se kterými se běžně nesetkají. Viděli jsme zlatou žílu, rubín, diamant a dokonce i meteorit. Beseda byla opravdu zdařilá a žáci 9. třídy mohli vidět na vlastní oči, co může člověk dokázat, byť je teprve žákem základní školy.
Mgr.Kamila Obdržálková