2. mise: Zameť si na svém dvorečku

Vážení občané,

opět se hlásíme z našeho online studia, abychom Vám představili 2. misi projektu CO2 liga, které se účastní tým „Lumíci“ složený z žákyň 9. ročníku naší školy. První misi holky představily pomocí „Klimatických novin“, kde jste se mohli seznámit s globální klimatickou změnou. Mezi vědci totiž panuje shoda, že probíhající změna je zapříčiněna lidskou činností. Následující druhá mise se věnovala tématu nárůstu koncentrace skleníkových plynů a tím, jak ubrat tyto plyny. Holky si spočítaly pomocí uhlíkové kalkulačky svou uhlíkovou stopu a snažily se najít řešení a opatření, pomocí kterých by svou uhlíkovou stopu snížily.

A jaké řešení se jim podařilo najít? Určitě by bylo dobré hledat úspory energií, přecházet k obnovitelným zdrojům energie, omezit spotřebu masa a omezit spotřebu obecně. Podrobnější informace se dozvíte v dalších, již druhých „Klimatických novinách“, které holky vydaly. A tady je potřeba se zastavit a popřemýšlet nad sebou, zda každý z nás je schopen nějakou tu stopu snížit. Věříme, že se určitě nějaké řešení najde.  Ať už je to omezení masa, neplýtvání vodou, potravinami a jiné.

A jak dopadlo hodnocení? Opět výborně. Díky tvrdé práci se holkám daří udržet oteplení planety dokonce na 1,5 °C. A to je už malý krůček k naší účasti na konferenci v Senátu v Praze.

Mgr. Kamila Obdržálková

ARCHIV PROJEKTY